Pirmieji virtuvės baldai? Praktiniai patarimai.

Virtuves baldai Kaune, virtuves baldu gamyba, baldai, virtuves baldai, virtuves komplektai, virtuvines spinteles

Įsikuriant naujuose namuose, patogų ir pilnavertį gyvenimą garantuoja trys dalykai: pirmasis – sienos, grindys, lubos, antrasis – vonios kambarys ir trečiasis – virtuvė. Virtuvės baldai, kaip pirkinys, ypač jaunoms šeimoms, kurios kuriasi savo pirmuose namuose, yra vienas svarbiausių. Dažniausiai tokie virtuvės baldai sąlyginai nėra brangūs ir statistiškai šiems namams tarnaus apie dešimt metų.

Tad kaip numatyti savo ir savo šeimos poreikius dešimčiai metų? Kaip nepasiklysti iš pirmo žvilgsnio begalinėje pasiūloje? Kas virtuvės baldų rinkoje yra daug kartų patvirtinta tiesa, o kas tik gajus mitas? Ir, galiausiai, kaip susiplanuoti…
Patarimais dalinasi „Furnitus“ vadovas Marius Linkevičius ir interjero dizainerė Jurgita Saverienė (interjeras.eu).

 

KADA TINKAMIAUSIAS LAIKAS KREIPTIS Į BALDŽIUS?

Planuojant namų įrengimo ar remonto biudžetą, visada rekomenduojama įtraukti ir eilutę interjero dizainerio paslaugoms. Tie, kurie yra bandę abu kelius sako, kad naudojantis interjero dizainerio paslaugomis investicija atsiperka, nes gerokai sumažėja priimamų sprendimų kiekis bei klaidų tikimybė, kurių taisymas, žinoma, irgi kainuoja. Dizaineris Jums padės susiorientuoti ir sustyguoti namų įrengimą tinkama eilės tvarka, tuo pačiu padės apsispręsti ir dėl virtuvės stilistikos bei išdėstymo.
Tačiau, jeigu nusprendėte verstis savarankiškai, tuomet pokalbis su baldžiais apie Jūsų būsimą virtuvę turėtų vykti lygiagrečiai pokalbiui su darbų vadovu, kuris rūpinsis Jūsų namų įrengimo statybiniais klausimais.
Kodėl susitikti su baldžiais reikia taip anksti? Tam yra dvi priežastys. Pirmiausia tam, kad pagal ergonomikos reikalavimus būtų tinkamose vietose įrengtos rozetės, vanduo ir kanalizacija. Antra, kad Jūsų svajonių virtuvė būtų pagaminta be skubos ir gerai išsiaiškinus Jūsų poreikius, nes dažnas baldžius turi 2-3 mėnesių užsakymų eilę, t. y. maždaug kaip tik tiek, kiek įrenginėdami Jūsų namus užtruks meistrai.

 

SAVO ĮPROČIŲ ANALIZĖ. KAM TO REIKIA?

Abu pašnekovai vienbalsiai tvirtina, kad vienintelis kelias į gerą virtuvės ir apskritai interjero dizaino sprendimą yra išsami Jūsų, t. y. kliento, įpročių analizė. Interjero dizainerė Jurgita Saverienė skatina į save ir savo įpročius pasižiūrėti kuo realistiškiau, nepasiduoti idealizmo impulsui ir prisiminti, kad interjeras nei žmonių, nei jų įpročių nekeičia! Daug daugiau laimėsite vadovaudamiesi požiūriu, kad interjeras turi tarnauti Jums, o ne Jūs interjerui.
„Jeigu būsimasis klientas ateina ir sako: „Nežinau.“,- toliau dalinasi Jurgita,- Tuomet sėdame ir kalbamės, klausiu: „O kaip yra dabar?“ Ir taip, žingsnis po žingsnio, iš tų atsakymų žmogus susidaro įspūdį apie tai, kas jam vis dėlto tinka, ką norėtų keisti, ką norėtų palikti taip kaip yra. Ir, patikėkit, kiek žmonių tiek ir virtuvių variantų. Tiesa, būna, kad ir namų darbų, pasvajoti, užduodu.“

Apie praktinę įpročių dalį Jurgitai antrina ir Marius: „Į kiekvieną klientą reikia įsiklausyti, kad šis papasakotų savo įpročius. Projektuojant reikia įvertinti esamus ir būsimus šeimos narius, jų poreikius. Kas čia gyvens? Kiek žmonių naudosis šiais baldais? Kokie jų maisto gaminimo įpročiai? Juk vieni gamina daug, o kitiems virtuvė yra, nes namie ji turi būti. Pavyzdžiui, vieniems šaldytuvo reikia didelio, o kitiems pakanka mažučio, o dar kitiems reikia dviejų. Viskas priklauso nuo įpročių, šeimos dydžio ir kitų aplinkybių, kurias būtina suvokti prieš imantis projektuoti pačius baldus. Ir tik tada, kai visa tai išsiaiškini, sėdi ir galvoji, kaip visa tai ko reikia optimaliausiai sutalpinti turimoje erdvėje, kurios dažniau trūksta nei būna per daug.“

 

PATOGI VIRTUVĖS IŠORĖ IR VIDUS

Ar virtuvėje bus patogu sukiotis lemia tai, ar ją planuodami paklusote ergonomikos principams. Ergonominį arba darbinį trikampį sudaro šaldytuvas, plautuvė ir kaitlentė bei tarp jų esantys darbastaliai. Geriausia, kai pagrindinis darbastalis atsiduria tarp plautuvės ir kaitlentės ir jam yra skiriama 1-1,5 metro. Šie elementai išsidėsto trikampiu, jeigu virtuvė yra L formos arba turi salą, tačiau gali išsidėstyti ir tiesėje. Tada, kai virtuvė turi salą, dažniausiai vienas iš įrenginių, plautuvė arba kaitlentė, montuojamas ten. Jurgita pasakoja, kad yra tekę projektuoti ir tokį sprendimą, kai virtuvėje buvo planuojamos dvi salos sujungtos pusbariu. Toks sprendimas leido užtikrinti, kad sukiojantis virtuvėje visada būtum atsisukęs į namiškius, esančius aplink.

Jeigu ergonomikos standartų paisymas lemia virtuvės išorinį patogumą, tai investicija į furnitūrą, įvairius vidinius sprendimus, ne tik leidžia išnaudoti visą turimą naudingą plotą, bet ir įgalina juo naudotis itin patogiai. Jurgita kviečia įsivaizduoti: „Kai virtuvėje yra apgalvotas kiekvienas stalčius, kiekvienas skyrelis ir lentynėlė, gal papildomai pasirenkama spintelė su ištraukiamomis lentynomis ar konteineriais, o gal panaudojamos ištraukiamos vertikalios spintos dalys, tada šių sprendimų dėka visos lentynos, užkaboriai ir antspinčiai (seniau nieko gero nereiškę žodžiai!) tampa be vargo pasiekiami, naudojami ir tvarkingi.“

Marius pritaria, linksi bei papildo Jurgitą kalbėdamas apie L formos virtuvėje užprogramuotą sprendimą, kuriam kviečia netaupyti: „Yra daugybė sprendimų L formos virtuvės kampui: besisukančios lentynos, išvažiuojantys krepšiai ir pan. Visada skatinu nedelsti ir įsirengti šią dalį iš karto. To nepadarius, tame kampe lieka nefunkcionali spintelė, kuria dauguma galiausiai pavargsta naudotis ir praranda itin vertingą naudingą plotą virtuvėje, kuri dažniausiai ir taip nėra itin erdvi. Mūsų meistrams ne kartą teko važiuoti pakartotinai ir montuoti vidinius modulius jau eksploatuojamoje virtuvėje, nors pradžioje klientai ir buvo susigundę pataupyti.

 

MEDŽIAGŲ KAINA IR GAMINIŲ KOKYBĖ

Virtuvės baldams pasirinkta medžiaga, nepriklausomai nuo jos kainos, nėra automatiškai nei gera, nei bloga. Mitas, kad nuo plokštės kainos iš esmės priklauso galutinė gaminio kokybė, nes iš tikrųjų vartotojas nėra pajėgus pajausti skirtumo. Galutinis rezultatas ir jo kokybė priklauso nuo to ar su medžiagomis buvo dirbama tinkamai, pvz., ar kokybiškai buvo atlikti sujungimai, koks ir ar tinkamas medžiagai buvo parinktas dizaino sprendimas. Tad galutinei baldo kokybei įtakos neturi ar virtuvę gaminsime iš plokštės už 30, ar už 60 eurų. Jeigu pasirenkate patikimus partnerius (dizainerį, baldžius), jų įdedamo darbo kokybė ir, žinoma, kaina, kuriant ir gaminant Jūsų baldus, nepriklausys nuo medžiagų kainos. Na, o tiems, kurie gali ir nori rinktis ženkliai brangesnes ir prabangesnes medžiagas, visada rekomenduojama pasidomėti jų eksploatavimo niuansais, nes būna, kad brangios medžiagos yra itin lepios ir sunkiai suderinamos su intensyviu kasdieniu naudojimu. 

Marius apibendrindamas akcentuoja, kad į baldžius verta kreiptis nepaisant Jūsų turimo biudžeto ir sako, kad baldžių paslaugos būna itin vertingos tais atvejais, kai virtuvė įrenginėjama nestandartinio plano ir / arba išmatavimų erdvėje: Baldžius, gaminantis baldus specialiai Jums, išnaudos kiekvieną centimetrą naudingai, tuo tarpu perkant standartizuotus / modulinius baldus, teks neišvengiamai eiti į kompromisą. Ne vieną kartą esame lyginę Furnitusgaminamų ir standartizuotų / modulinių virtuvių kainas ir įsitikinę, kad jeigu lyginame virtuves iš lygiaverčių medžiagų ir su lygiaverčiais furnitūros sprendimais, kaina būna identiška, bet va sprendimas mūsų atveju būna individualus ir sukurtas specialiai Jums.

 

JEIGU REIKĖTŲ APSIRIBOTI VIENU PATARIMU…

Marius: Jeigu reiktų duoti vieną vienintelį patarimą dėl virtuvės dizaino, tai sakyčiau AP-GAL-VO-TI. Prieš imantis pokalbių su dizaineriais ir baldžiais, skirti laiko ir savarankiškai apgalvoti, o ko aš / mano šeima tikimės iš šios virtuvės. Ne į paveiksliuką žiūrėt nupieštą, žurnale ar kataloge, bet kruopščiai apgalvoti, kur bus padėtas kiekvienas daiktas, kur bus laikomi rečiau naudojami daiktai ir t.t. Sprendimų daug, bet Jums bus tinkamas tik tas vienintelis, Jūsų variantas. Ir tada belieka suformuluoti užduotį baldžiui ir štai Jūsų vizija jau netrukus virs realia virtuve Jūsų namuose.

„Taip,- pritaria Jurgita,- ir nepriiminėkite laikinų sprendimų „tam kartui“, nes nėra nieko amžinesnio už laikina.“- su šypsena apibendrina daugiau nei 15 metų darbo patirtį turinti dizainerė.

daugiau straipsniu

Turite klausimų?

Telefonas:

phone icon

+37065551230

El. paštas

phone icon

info@furnitus.lt

Darbo laikas

I – V 08:00 – 17:00

VI – VII Nedirbame

Sekite naujienas