Virtuvės planavimas

Virtuves baldai Kaune, virtuves baldu gamyba, baldai, virtuves baldai, virtuves komplektai, virtuvines spinteles

Kartais virtuvės patalpa būna tarsi iššūkis, kurį reikia įveikti, projektuojant virtuvės baldus. Žinoma, nieko nėra neįmanomo ir net keisčiausioje virtuvėje galima turėti patogius virtuvės baldus.
Tačiau jeigu dar tik planuojate savo virtuvės patalpą, jos rekonstrukciją ar remontą, pravartu žinoti dažniausiai pasitaikančias klaidas:

Netinkamai suplanuota virtuvės patalpa.

Palikta per mažai erdvės laisvam judėjimui, neapgalvotos elektros, ventiliacijos, dujų, vandentiekio įvadų ir skaitiklių vietos. Todėl pravartu, dar prieš remontuojant virtuvės patalpą, pasidaryti virtuvės baldų projektą, tuomet tiksliai žinosite, kur bus Jūsų plautuvė, orkaitė, kaitlentė, gartraukis, šaldytuvas ir kiti prietaisai bei įranga. Pagal virtuvės baldų projektą, galėsite racionaliai suplanuoti virtuvės patalpą.

Netinkamas virtuvės vėdinimas

Gaminant maistą, ypač kepant, susidaro nemažas riebalų, dūmų, garų kiekis. Esant nepakankamai ventiliacijai, visa tai nusėda ant sienų, baldų, lubų, drabužių. Jeigu dar tik įsirenginėjate virtuvės patalpą, tuomet su meistrais aptarkite ventiliacijos klausimą, o jeigu jau nėra galimybės to padaryti, problemą išspręs gartraukis.

Nepakankamas virtuvės ir baldų apšvietimas.

Seniau įrengtose virtuvėse, kuomet nestandartinių baldų gamyba nebuvo dar išplėtota, dažnai virtuvėje būdavo vienas vienintelis apšvietimo šaltinis – viduryje lubų pakabintas šviestuvas (dažniausiai su viena lempute). Toks bendras apšvietimas nėra pakankamas, ne tik dėl to, kad nukenčia virtuvės interjero dizainas, bet ir darbo vieta nėra pakankamai apšviečiama.

Energijos švaistymas.

Dėl morališkai atgyvenusios buitinės technikos. Kartais  nesinori keisti dar veikiančios virtuvės technikos, bet svarbu nepamiršti, kad ji eikvoja daugiau elektros energijos (ypač senesnės kartos šaldytuvai, šaldikliai), pasižymi mažesnėmis galimybėmis, kelia daugiau triukšmo (pavyzdžiui, gartraukiai, šaldytuvai, skalbyklės) ir reikalauja daugiau priežiūros (pavyzdžiui, senas orkaites tenka valyti, šveisti mechaniškai, šaldytuvus iškraustyti, tada atitirpinti, valyti ir pan.). Moderni buitinė technika yra ne tik taupesnė, bet yra ir puikaus dizaino.

Kietos virtuvės grindys.

Kaip tai reikšminga, priklauso nuo to, kiek laiko praleidžiate virtuvėje, stovint prie darbastalio. Kiekviena grindų danga pasižymi skirtingomis savybėmis. Kietmedžio grindys sukuria jaukią ir šiltą atmosferą. Kietmedis pasižymi atsparumu, ilgaamžiškumu, net ir subraižius tokias grindis galima atnaujinti. Kamštinės grindys yra labai patogios, jomis smagu vaikščioti, lengva valyti. Kamštinė virtuvės grindų danga gera ir tuo, kad yra ekologiška. Ko gero, vienas dažniausių virtuvės grindų sprendimas –  plytelės. Jos tvirtos, lengvai valomos. Tačiau grindų plytelės – kietas pagrindas, tai ypač aktualu, jeigu virtuvėje daug dirbate stovint – greičiau atsiranda nuovargis, nugaros, kojų skausmai. Dėl to populiarėja medinės, kamšinės virtuvės grindų dangos. Jeigu jau turite plyteles arba patinka jų praktiškumas, pravartu pagalvoti apie sėdimą darbo vietą – virtuvinį stalą, salą ar pusbarį.

Ir pati baisiausia klaida – virtuvė ar virtuvės baldai neatitinkantys poreikių.

Prieš tai išvardintos dažniausiai pasitaikančios virtuvės planavimo klaidos, žinoma, yra ir kitų reikšmingų aspektų, juk kiekvieno skirtingas gyvenimo būdas: vieniems maisto gaminimas yra labai svarbus ir mėgiamas užsiemimas, todėl virtuvėje svarbu virtuvės baldų patogumas, praktiškumas, ergonomiškas išdėstymas, kitiems – virtuvė yra pagrindinė bendravimo erdvė, kur daugiau dėmesio turi būti skiriama jaukumui, atmosferai, bendravimo vietai, tretiems – virtuvė vieta, kur gaminama retai, todėl svarbiausia – estetinis vaizdas, o ketvirtiems – svarbu viskas arba dar kiti dalykai… O kokia virtuvė ir virtuvės baldai reikalingi Jums?

daugiau straipsniu

Turite klausimų?

Telefonas:

phone icon

+37065551230

El. paštas

phone icon

info@furnitus.lt

Darbo laikas

I – V 08:00 – 17:00

VI – VII Nedirbame

Sekite naujienas