Planuojant virtuvės baldus, ko gero, pirmasis sprendimas – virtuvės baldų išdėstymas.
Virtuvės baldai užpildo arba perskiria virtuvę. Virtuvės baldų išdėstymas lemia virtuvės interjero vaizdą, stilių, patogumą. Jeigu neriboja patalpa, virtuvės baldai gali būti išdėstyti:
Kampu („L“ formos virtuvės baldai) – tai dažniausiai pasirenkamas virtuvės baldų išdėstymo būdas. Idealiai tinka, kuomet virtuvės patalpa yra kvadrato formos, o būtent tokios virtuvės dažniausiai ir yra butuose. Pagrindinis privalumas – lieka pakankamai erdvės virtuvės stalui ar salai. Taip pat turima nemažai vietos darbastaliui, daiktų laikymui.
Palei vieną sieną („I“ formos virtuvės baldai) – siekiant išgauti kaip įmanoma daugiau patogumo iš „I“ formos virtuvės baldų, reiktų pagrindines darbo zonas išdėstyti iš kairės į dešinę, atsižvelgiant į maisto gaminimo proceso eigą: šaldytuvas (išimame produktus), plautuvė (nuplauname), darbastalis (supjaustome), viryklė (verdame/kepame/troškiname).
Dviem lygiagrečiomis eilėmis („I I“ formos virtuvės baldai) – retai pasirenkamas išdėstymas, dėl specifinių poreikių patalpai, nors tai vienas patogesnių virtuvės baldų išdėstymo būdų. „I I“ formos virtuvės balduose yra pakankamai vietos ir darbo zonai (viena eilė) ir daiktų laikymui (antra eilė). Kadangi eilės yra palei priešingas sienas, labai patogu dirbti, nereikia daryt papildomų judesių, norint ką nors pasiekti. Tiesa, tarp virtuvės baldų eilių turi būti 1200-1400 mm atstumas, kad būtų pakankamai vietos laisvai judėti ir eilės nebūtų pernelyg nutolusios viena nuo kitos.
Puslankiu („U“ formos virtuvės baldai) – idealus variantas didelėse virtuvėse, panašus kaip „I I“ formos virtuvės baldai, tik turintis dar vieną eilę, dažniausiai – palei langą.
Visais minėtais atvejais, jeigu yra pakankamai vietos, galima įrengti salą, barą ar pusbarį ir taip padidinti virtuvės baldų funkcionalumą, sukurti įdomesnį ar išskirtinį dizainą.