Virtuvė yra ta erdvė, kurioje praleidžiame tikrai daug laiko.
Virtuvė šiandien pagrindinė erdvė mūsų namuose: čia gaminame maistą, valgome, bendraujame su šeimos nariais, priimame svečius, leidžiame laisvą laiką pramogaudami, skaitydami laikraščius, žurnalus, knygas ar tiesiog žiūrėdami televizorių. Kitaip tariant, virtuvė be tradicinių funkcijų atlieka ir valgomojo, svetainės ar poilsio erdvės funkcijas. Todėl labai svarbu ne tik gražūs virtuvės baldai, bet ir patogūs, saugantys sveikatą.
Šiuo metu, kai aplinkos oras yra užterštas (automobilių išmetamosiomis dujomis, kietosiomis dalelėmis ir pan.), daugeliui atrodo, jog namuose yra sveikesnė ir švaresnė aplinka. Deja, naujausi tyrimai atskleidė, kad namuose oras gali būti užterštas daug labiau negu lauke. Virtuvėje užteršto oro rizika dar didesnė, pavyzdžiui, vien dujinė viryklė į orą išskiria chemines medžiagas, kurios gali dirginti akis, kvėpavimo takus ir odą. Be to kaskart gaminant maistą susidaro garai ir įvairios kenksmingos medžiagos, kurios ilgainiui gali sukelti nuovargį, galvos skausmus, svaigulį ar net paskatinti įvairias ligas. Jau praeito amžiaus viduryje JAV medikai alergiją ir kitas chroniškas ligas siejo su oro tarša patalpose. O Jungtinių Tautų Aplinkos apsaugos agentūra patalpų oro taršą įvardija kaip vieną iš penkių pavojingiausių grėsmių žmogaus sveikatai.
Siekiant išvengti nesveikų namų sindromo ir jo padarinių, virtuvėje yra būtinas gartraukis. Gartraukis gali būti tiek įmontuojamas į virtuvės baldus, tiek kabinamas atskirai. Bet kokiu atveju, reikia parinkti tinkamą aukštį – jeigu jis įmontuotas per aukštai, nebus surenkami pavojingi garai, jei per žemai – kils užsidegimo rizika.
Šaltiniai: Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos veiklos ataskaita (2010). Patalpų oro kokybės valdymo srities teisinės bazės, įskaitant teritorijų planavimą ir statybų procesą, analizė.