DIEGTI ATNAUJINIMAI PASITEISINO

Darbuotojų stoka skatina ieškoti sprendimų

Furnitus komanda užsiima įvairios paskirties nestandartinių baldų gamyba,  projektavimu ir pardavimu. Pastaruosius keletą metų įmonė nuolat susidurdavo su iššūkiais dėl kvalifikuotų darbuotojų stokos: „Esame šiuolaikiška, moderni įmonė, tačiau vis patekdavome į užburtą ratą tarp įmonės augimo tikslų ir nuolatinės darbuotojų paieškos, savalaikio esamų užsakymų įgyvendinimo ir naujų užsakymų priėmimo.“- sako įmonės vadovas Marius Linkevičius.

Ilgainiui atėjo suvokimas, kad situacija nesikeis, tad reikia keisti savo požiūrį ir ieškoti išeičių, kaip įmonė galėtų tapti kuo mažiau priklausoma nuo žmogiškojo faktoriaus bei kaip galėtų iš esmės pagerinti visą gamybos procesą. Galiausiai buvo nuspręsta atnaujinti visą turimą Furnitus  programinę-projektavimo įrangą, kad ši leistų visus darbus padaryti kuo greičiau. Tam, kad šiam mažajam gamintojui būtų lengviau prisiimti nemažus finansinius įsipareigojimus, buvo pasinaudota INVEGA teikiamu daliniu palūkanų kompensavimo įrankiu smulkiajam ir vidutiniam verslui.

 

Sprendimas – pažangi programinė įranga

Kadangi Furnitusgamina nestandartinius baldus, kiekvienas užsakymas yra unikalus, tad gamyboje mažai standartizacijos. Iki atsinaujinimo, įmonės procesuose buvo be galo daug rankinio darbo ir erdvės žmogiškajai klaidai įsivelti. Po to, kai buvo įdiegta naujoji programinė įranga, pastebėta, kad ši veiklos inovacija yra daug žadanti ir perspektyvi. 
 

 

Programa leido apjungti projektavimą, kainos paskaičiavimą ir sandėlyje turimų medžiagų likučių įvertinimą į vieną veiksmą. Tad galiausiai ši programa tapo ne tik projektavimo bei veiklos optimizavimo, bet ir vienu iš įmonės valdymo įrankių. Programinės įrangos teikiama galimybė kurti naudojamų detalių biblioteką, leido kaupti archyvą, kuris taip pat sutaupo labai daug laiko vykdant kasdienes užduotis. Programinė-projektavimo įranga beveik eliminavo žmogiškosios klaidos faktorių, tad nuo šiol didžiausia atsakomybė tenka įmonės projektuotojui: Programa nauja, jos valdymas gana sudėtingas, kompleksiškas, todėl norint pilnai įsisavinti jos teikiamus privalumus, teko užsienyje baigti intensyvius, mėnesio trukmės kvalifikacijos kėlimo kursus.“ – sako Giedrius, „Furnitus“ projektuotojas.

 

Potencialui išnaudoti – papildoma įranga

 

Kai po pusmečio darbo su naujaja programine įranga buvo įvertinta jos teikiama nauda, Furnitus“ komanda suprato, kad dar, deja, nėra pilnai išnaudojamos šio atnaujinimo galimybės įmonės veiklos gerinimui ir procesų optimizavimui, pvz.: programa prie baldų projekto sugeneruodavo ir gręžimo bylą, dokumentą, kuris kompiuterizuotoms gręžimo ir frezavimo staklėms suformuoja užduotį, bet tokių staklių jie neturėjo.
 


 

Įmonės įrangos arsenalą papildžius Homag programuojamam gręžimo centrui ir atsisakius iki tol egzistavusių rankinio darbo praktikų, pvz.: virtuvės komplekto detalių paruošimas surinkimui sutrumpėjo nuo 16 iki 4 valandų darbo. Skirtumas stulbinantis! Svarbu pabrėžti, kad kompiuterizavus gręžimo ir frezavimo procesą, buvo dar kartą gerokai sumažinta žmogiškosios klaidos tikimybė, tad sumažėjo ne tik grynasis darbo laikas, bet ir sąnaudos, kurias anksčiau įmonė patirdavo taisydama klaidas.

 

Efektyvumas padidėjo net 30%

 

Įdiegus programinius ir techninius atnaujinimus ne tik projektavimo, sąmatų rengimo ir detalių gamybos laikai sutrumpėjo, naudą pajuto ir baldų montuotojai, kuriems paruošiamasis baldų surinkimas ceche žymiai supaprastėjo, o baldų surinkimas pas klientą namuose ar biure irgi vidutiniškai sutrumpėjo ketvirtadaliu arba 5 valandomis.   
 


 

Kiekvienas projektas unikalus ir yra skirtingo sudėtingumo lygio, kiekviename naudojamos vis kitokios medžiagos ir t. t., tačiau suvidurkinus, nuo kliento skambučio iki momento, kai jis toje, tarkime, virtuvėje, jau gali gamintis vakarienę visas bendras projekto valdymo, gamybos ir instaliavimo procesas sutrumpėjo maždaug 30%.“- skaičiuoja Marius. Ir šis laimėjimas yra svarbus ne tik Furnitus“ kaip gamybinei įmonei: „Manome, kad iš mūsų operatyvumo laimi ir mūsų klientas, kuris jau šiandien yra pripratęs prie mūsų komandos aukštų darbo ir gaminių kokybės standartų.“ – sako „Furnitus“ vadovas.   

 

Mažasis gamintojas su didžiųjų galimybėmis

 

Įdiegti atnaujinimai klientams suteikia galimybę ne tik greičiau namie džiaugtis svajonių baldais, bet ir džiaugtis jais ilgiau. „Taip, būtent ilgiau! Tipiškai mažieji gamintojai, smulkusis verslas dažnai neturi finansinių pajėgumų turėti tokio tipo įrengimų. Įsidiegę šiuos atnaujinimus ženkliai padidinome savo įmonės našumą bei optimizavome įmonės valdymą, tačiau liko nepaminėtas svarbus momentas: gamybai naudodami programinę įrangą bei naująsias gręžimo ir frezavimo stakles, gaminame itin tikslių matmenų baldus, o tai leidžia gamybinio proceso metu juos sutvirtinti klientui nematomais mediniais kaiščiais, kurie ir paverčia baldą žymiai tvirtesniu bei ilgaamžiškesniu.” – retam vartotojui žinomą detalę pasakodamas apie įdiegtus atnaujinimus akcentuoja Marius. Svarbu pabrėžti, kad vadinamieji mediniai kaiščiai yra būdingi stambiųjų gamintojų baldams, tad nuo šiol mes drąsiai galime teigti, kad esame mažasis, nuosekliai augantis, itin paslankus gamintojas su didžiųjų techninėmis galimybėmis!“ – pasakojimą baigia „Furnitus“ vadovas Marius Linkevičius.

 

daugiau straipsniu

Turite klausimų?

Telefonas:

phone icon

+37065551230

El. paštas

phone icon

info@furnitus.lt

Darbo laikas

I – V 08:00 – 17:00

VI – VII Nedirbame

Sekite naujienas